GLAS OCH KERAMIK / Glas / Karaff 9255092
*
nr 925 5092
Karaff
+ 6 glas, Gullaskrufs glasbruk, Design Chatarina Ã…selius-Lidbeck, Mitt i prick
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 20:54:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 13:40:31
1
Vinnande bud
17/11 18:27:32
2
350 kr
17/11 18:27:32
1
400 kr (Budbetjänt)
17/11 20:48:54
2
500 kr
17/11 20:48:54
1
600 kr (Budbetjänt)
17/11 20:49:33
2
700 kr
17/11 20:49:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas gullaskrufs glasbruk karaff mitt i prick
-
6191 Karaff
Så kallad "Fyllegris", glas. Längd: 32 cm. Höjd: 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59
-
6048 Karaffer
+ skål, 3 delar, Studio Åhus, 1970-tal. Höjd: 6-22,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23
-
6183 Pluntor
+ karaff, 3 delar, 1800-tal, etsad dekor, bland an..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:44
*
Karaff
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5092
Karaff
+ 6 glas, Gullaskrufs glasbruk, Design Chatarina Ã…selius-Lidbeck, Mitt i prick
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 13:40:31 | 1 | Vinnande bud |
17/11 18:27:32 | 2 | 350 kr |
17/11 18:27:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/11 20:48:54 | 2 | 500 kr |
17/11 20:48:54 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
17/11 20:49:33 | 2 | 700 kr |
17/11 20:49:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas gullaskrufs glasbruk karaff mitt i prick
-
6191 Karaff
Så kallad "Fyllegris", glas. Längd: 32 cm. Höjd: 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:59 -
6048 Karaffer
+ skål, 3 delar, Studio Åhus, 1970-tal. Höjd: 6-22,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23 -
6183 Pluntor
+ karaff, 3 delar, 1800-tal, etsad dekor, bland an..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:44